• 15 SIERPNIA 2021 GODZ. 10:00
    • START: RYNEK / META: PARK PSZCZYŃSKI

Aktualności

 

Jeszcze się nie poddajemy

Trzymajcie kciuki, aby ziściły się nasze marzenia. Nie chcemy odwoływać IX edycji Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego o Puchar Burmistrza. Wkładamy w bieg całe serca, a Wasza obecność na starcie jest dla nas największym podziękowaniem. W szczególności nie chcemy rezygnować z akcji charytatywnej. Dlatego podejmiemy próbę organizacji biegu na przełomie lipca i sierpnia.

Dziękujemy również za wiele miłych i budujących informacji, które z pewnością miały wpływ na ostateczną decyzję. Wiemy jednak, że w związku z dynamicznym rozwojem sytuacji musimy wprowadzić kilka kluczowych zmian, aby myśleć o próbie organizacji tegorocznej edycji.
Limit biegaczy zostaje zmniejszony do 300 uczestników Biegu Głównego i 300 dzieci biorących udział w Biegach Dzieci i Młodzieży, a trasa może zostać skrócona do 5 kilometrów.
Wszelkie bieżące informacje będą pojawiały się na stronie www.biegpszczynski.pl oraz na profilu www.facebook.com/biegpszczynski

Każdego roku wspólnie z Śląsko-Małopolskim Stowarzyszeniem Ubezpieczonych odbywała się zbiórka, z której datki były przekazywane potrzebującej osobie z gminy Pszczyna. Te idee były i są dla nas bardzo ważne. Tegoroczny bieg będzie miał głównie charakter charytatywny – najważniejszym celem będzie pomoc i wsparcie dla Arka z Wisły Wielkiej, który choruje na nowotwór mózgu.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że na świat patrzymy z innej perspektywy. Najłatwiejszą decyzją byłoby odwołanie imprezy i spokojne przygotowywanie przyszłorocznej edycji. Coś jednak w nas się zmieniło. Zależy nam na podtrzymaniu więzi. Mamy jeszcze większą chęć pomocy. Jeszcze bardziej cenimy cechy, które niedawno wydawały się oczywiste. Robimy ten bieg dla Was. W naszych zawodach nie biegają numerki, a ludzie.

Z pewnością to nie będzie ten sam bieg. Być może zostaniemy zmuszeni do odwołania imprezy. Nie poddajemy się jednak. Akceptujemy istniejący stan rzeczy i działamy. Każdego dnia musimy iść do przodu. W tych dość trudnych dla nas wszystkich dniach przesyłamy Wam wirtualne uściski. Myślimy o Was. Do zobaczenia.